NAIL FORM DUAL – COFFIN 120 PCS

79,00 kr.

På lager

Varenummer (SKU): ENCOFF120 Kategorier: , , , Tags: , ,

Beskrivelse

NAIL FORM DUAL – COFFIN 120 PCS

Fleksible plastformer, til gentagen brug, til modellering og forlængelse af negle med gel, polygel, akryl og akrylgel. Dual Forms er en ideel hjælp på vejen til perfektion af negleformer. Alle former har et hjælpegitter markeret på dem, som vil hjælpe dig med at holde den samme form og længde på neglene under selve modelleringen. De er gennemsigtige, så UV-stråling trænger smukt ind i materialet og hærdning er meget effektiv.

  • skala for at opnå ensartet form og længde
  • fleksibel
  • gentagen brug
  • gennemsigtig
  • emballage: æske 120 stk (12 størrelser/10 stk)

Brug:
1. Desinficer neglene.
2. Forbered negle til modellering (skub neglebåndet, rengør, affedt).
3. Dehydrer neglen med den understøttende væske Nail prep.
4. For bedre vedhæftning kan vi bruge Super stick klæbemiddel eller primer.

Brug af Dual form – materialeanvendelse

Det er meget vigtigt at vælge den rigtige størrelse af Dual Form. Bedre at bruge en lidt større størrelse end en mindre.

Påfør materialet jævnt på indersiden af ​​Dual Form og spred det til kanten af ​​formen med en børste.

Påfør formen med gelen/akrygelen på neglen og fjern resterne af materialet nær neglebåndet med en orange pind eller en børste (dette forhindrer langvarig filning)

Polymeriser den modellerede søm i en UV/LED-lampe i 1-2 min. ( Ved modellering med dobbelte former hærder vi den ene forberedte søm efter den anden, vi venter aldrig på hærdning. Skabelonen kunne bevæge sig eller løfte sig mens den ventede, hvilket ville skabe en luft boble under materialet. Søm ville ikke holde og ville være modtagelige for svampesygdomme.)

Ved forsigtigt at klemme siderne, fjern forsigtigt formen, tør dispersionen af.
Juster længden og formen med en fil.

Når neglen er filet og formet, kan du påføre farven.
Påfør 2 tynde lag (hærd hver for sig i en UV/LED-lampe) eller lad den have et naturligt udseende og fikser det med den afsluttende top, enten i blank eller mat.

Behandl neglebåndet med en nærende olie, og du er færdig!

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “NAIL FORM DUAL – COFFIN 120 PCS”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *